ESD :
Vyvstane–li otázka výkladu před vnitrostátním soudem, jehož rozhodnutí nelze napadnout opravným prostředkem (jako v tomto případě), je tento soud povinen obrátit se na ESD, aby rozhodl v rámci předběžné otázky o výkladu SES. Na rozdíl od běžných mez. smluv vytvořila SES vlastní právní řád závazný automaticky pro členské státy. ESD potvrzuje obecnou závaznost a bezprostřední použitelnost nařízení Evropského parlamentu a Rady, Rady a Komise v každém členském státě. Toto ustanovení by ztratilo význam, mohl–li by členský stát jednostranně rušit jeho účinky vlastním legislativním opatřením.
Rozhodnutí je výsledkem dotváření práva ESD, řešící problém střetu normy práva ES s normou národního práva stanovením zásady přednosti (nadřazenosti, primátu) práva ES, před vnitrostátním právem. SES vytvořila vlastní právní řád, který se stal nedílnou součástí právních systémů členských států.
Princip přednosti zahrnuje nejen povinnost členských států sjednotit své národní právo s právem ES, ale také to, aby všechny národní úřady a soudy nepoužívaly komunitárnímu právu odporující předpisy vnitrostátní. Odporující národní právo a priori nepozbývá platnosti, avšak nepřihlíží se k němu.
Princip přednosti platí také vůči národnímu ústavnímu právu, a to i tehdy, bylo–li příslušné vnitrostátní právo vydáno později, než-li předpisy práva ES, tzn. v tomto vztahu neplatnost zásady lex posterior derogat lex priori. Soudce rozhodující v určité věci je oprávněn a povinen neuplatnit odporující národní právo právu ES, aniž by musel vyčkat, až ho zákonodárce nebo ústavní soud odstraní.